Teknoloji Merkezi

İzlenmesi Gereken Teknoloji Filmleri

Teknoloji ile iç içe olan insanların mutlaka izlemesi gerektiğini düşündüğüm filmleri, sizler için derleyerek paylaşmak istedim.
Farklı tür filmlerden keyif alabiliriz, ancak çoğumuzun keyif alacağını düşündüğüm seçtiğim filmler için “kesinlikle izlenmeli” diyorum.
Bir teknoloji aşığı olduğum için, seçerken kendi zevk aldığım filmlerden yola çıktım tabi ki, ancak teknolojiyi seven herkesin de bu filmleri izlerken her dakikasından zevk alacağını düşünüyorum.

Şimdi teknoloji harikası bu filmleri inceleyelim:

Who Am I (Ben Kimim?)

Film İMDB Linki : https://www.imdb.com/title/tt3042408/

Genç bir bilgisayar dehası olan Benjamin, sadece Almanya’da değil, dünya çapında tanınan biri olmak istemektedir. Benjamin, çevrimiçi aktiviteleriyle karizmatik hacker Max’in dikkatini çeker. Yeraltı bir hacker grubu olan Max, Benjamin’i aralarına katılmaya çağırınca, Benjamin bu tehlikeli teklifi kabul eder ancak bu tehlikeli oyunlarda başına geleceklerden habersizdir.
Gizli tuttukları kimlikleriyle CLAY öyle iyi işler ki, Europol peşlerine düşer bu da yetmezmiş gibi karanlık bir hacker grubu da onları tehlikeli bir rakip olarak görecek ve peşlerine düşecektir.

The Social Network (Sosyal Ağ)

Film İMDB Linki :https://www.imdb.com/title/tt1285016/

2003 yılında bir sonbahar gecesi, Harvard undergrad ve bilgisayar programlama dehası Mark Zuckerberg bilgisayarına oturur ve hararetle yeni bir fikir üzerinde çalışmaya başlar.
Bir Ekim gecesi, Mark Zuckerberg, Harvard Üniversitesi’nin sistemine sızar. Kız arkadaşı tarafından terk edilmiştir ve bunun acısını kampüsteki tüm kızların bilgisinin olduğu bir veritabanında birleştirmek ister. Yazdığı uygulamada ekranın iki yanındaki kızların fotoğraflarını oylayarak hangisinin daha güzel olduğu seçilebilmektedir.
Mark sayfanın adına Facemash adını verir. Sitenin başarısı hızla yayılır fakat Mark’ın kadınlara olan nefreti ve bu yolda gizlilik kurallarını ihlal etmiş olması Harvard Üniversitesi’nin de tepkisi çeker. Sosyal medya denince günümüzde akla gelen ilk uygulamalardan olan Facebook’un arkasında yatan gerçekler, oluşumunun öyküsü ve günümüz dünyasına sunduğu artı ve eksiler Mark Zuckerberg’in hikayesinden yola çıkılarak ele alınıyor.

Takedown (Hackers 2)

Film İMDB Linki :https://www.imdb.com/title/tt0159784/

Kevin Mitnick muhtemelen dünyanın en iyi hackerıdır. Her geçen gün daha fazla bilgi edinmek için avlanmakta, her geçen gün daha fazla siber ofisi aramakta, sürekli olarak daha büyük zorluklar aramaktadır.
Bir gün eskilerin en iyi korsanı olarak düşünülen bir bilişim güvenlikçisinin bilgisayarını kırmaya çalışır. Fakat bu düşündüğü kadar kolay olmaz. Kevin sonunda kendisine uygun bir rakip bulmuştur.

Snowden (2016)

Film İMDB Linki : https://www.imdb.com/title/tt3774114/

SNOWDEN, Joseph Gordon-Levitt’i canlandırıyor ve Oliver Stone tarafından yazıldı ve yönetildi. Senaryo, Snowden Files: Luke Harding’in Dünyanın En Çok Aranan Adamının İç Hikayesi ve Anatoly Kucherena tarafından Ahtapot Zamanı’nın kitaplarına dayanıyor.
Eski bir CIA çalışanı olan Edward Snowden’in, yapılanma hakkında yaptığı asrın ifşasını konu alıyor. Amerikan hükümetinin “güvenlik” adı altında e-postalara, sosyal medya hesaplarına, cep telefonu mesajlarına, hard disklere, kredi kartı ekstrelerine ve hatta bilgisayar kamerasına kadar erişebildiğini öğrenen Edward Snowden, hükümet gizli hesap olmadığını ve tüm bunların gizli kanunlarla yasallaştırıldığını 2013 Haziran’ında tüm dünyaya duyurur.
Snowden o anda “Amerikan tarihinin gördüğü en büyük vatan haini” ilan edilirken aynı zamanda da bir kahramana dönüşecektir…

Blackhat (2015)

Film İMDB Linki : https://www.imdb.com/title/tt2717822/

Son derece yetenekli bir hacker olan Nick Hathaway, bir zamanlar gençliği sırasında yazdığı bir bilgisayar kodunun bir kısmı Çin’deki bir nükleer santralde terörist saldırıyı tetikleyen kötü amaçlı bir yazılımda görüldüğünde 15 yıllık hapis cezasından kurtulur.
Bu fırsat onu eski bir arkadaşla tekrar bir araya getirecektir.
Ayrıca, bu durum onu özgürlüğünü ve hayatını korumak zorunda kaldığı, kimliğini bulmak zorunda olduğu kötü adam (korsan) ile arasındaki bir güç oyununun ortasında bırakır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu