Bilgi Merkezi

Rüya Yorumları – Rüya Tabirleri – Rüyaların Anlamları

Neden rüya görüyoruz?

Bilimsel olarak net şekilde açıklanamasa da, çeşitli teoriler var ortaya atılan ama günümüzde “rüyalar” halen gizemini koruyor… Rüya Tabirleri

Rüyada gördükleriniz ile uyanıkken yaşadıklarınız iç içe geçmiş durumda mı ya da rüya aleminde gördüklerinizden beslenip, hayatınıza ona göre yön mü veriyorsunuz?

Bazı rüyalar haberci rüyalar olabiliyor… Az çok görüldüğü gibi gerçekleşen veya bilgilerin açık biçimde verildiği rüyalar bunlar.

Bir sembol içermeyen bu tür rüyalar çok nadir olarak görülürler.
Bir de sembol içeren haberci rüyalar var ki bunları da şöyle özetlemek mümkün: Bu semboller bireysel, rüyayı görene bir mesaj verilmek istendiğinden ve bu mesaj rüyayı görenin bilinçaltının sembollerine bürünmüş olduğundan, rüyayı gören kişinin manevi yapısına uygun semboller şeklinde çıkabilir karşınıza. Yani, birinin gördüğü haberci rüyadaki sembolün anlamı, bir başka kişinin gördüğü haberci rüyadaki sembolün anlamıyla genellikle aynı olamaz. Çünkü her insanın o sembole verdiği anlam ve değer aynı değildir. Örneğin, ben köpekleri severim, benim için dost-arkadaş anlamı taşırken, köpekleri sevmeyen birisi için düşman anlamı taşıyabilir…

Bazı rüyalar ise anlam içermeyen, daha çok psikofizyolojik nedenlerden yani duygu durumlarımızdan kaynaklanan sıradan rüyalardır.

Mesaj içeren rüya ile anlam içermeyen rüya arasındaki farklılıklara bakarak rüyamıza yorum getirebilir…

  • Sıradan rüyalarda hiçbir amaç yoktur; gelişigüzel veya birtakım parazit titreşimlerin ürünüdürler, saçma sapan öğeler içerirler. Mesaj içeren rüyalar ise bir amaca yöneliktir, amaçlı bir düzenlenme vardır.
  • Anlamsız rüyalar rüyanın cereyan ettiği anda rahatsız edici veya mutluluk verici bir nedenden dolayı görülebilir. Haberci rüyalar ise kişinin fizyolojik-patolojik durumuyla ilgisiz olup, insanın olağan halde bilmediği imaj ve bilgiler içerirler.
  • Anlamsız rüyalar kişi tam uykuya dalarken veya tam uyandığı sırada oluşurlar. Haberci rüyalar ise uykunun her aşamasında oluşabilirler ki, bir amaç ve plan üzere meydana geldiklerinden, amacın yerine gelmesi için uykunun en uygun aşamasında oluşurlar.
  • Anlamsız rüyalar açık ve seçik değildirler, karmakarışık nitelikler gösterirler; çabuk unutulur ve ruhta hiçbir derin etki bırakmazlar. Haberci rüyalar ise kaydedildikleri gibi, ruhta sürekli ve derin izler bırakırlar. Hatta bazen aylarca ve yıllarca unutulmazlar. İki rüya grubu arasındaki bu fark, rüyanın hangi gruba girdiğinin saptamasında en önemli ölçüttür.

Rüya ile ilgili olarak yapılan araştırmalardan çıkan sonuç, rüyaların mantık çerçevesinde incelenmemesi gerektiği ve kendi zihnimizin içinde ne varsa bize onu yansıttığı yönünde…

Aslında rüyalarımız bizden anlaşılmayı bekler. Karar vermeniz gereken durum, “yorumlamaya değer bir rüya mıydı” onu anlayabilmek. Bunun için rüyanın canlılığı ve derinliği önemlidir. Rüyalarınız, sizin rüya aleminizin ürünüdür ve unutmayın yorumu da sizdedir. Bu nedenle rüyanızın tamamı hemen hemen kimseyle paylaşılmamalıdır.  Kendiniz tarafından yorumlamanız belki uzun zaman alabilir ama en doğru zamanda rüyanızın hayatınızdaki yansımasını fark edersiniz…

Rüyalar, ruhumuzun bize yazdığı mektup gibidir. Köprü vazifesi görür kendimizle. Rüya görmek bize güç, bilgelik ve sağlık getirir.

En uzun rüyanın 90 saniye olduğu ve uykumuzun yüzde 20’sinde rüya gördüğümüz yapılan araştırmalara göre söylenmektedir.

Bazı kişiler hatırlayamadıklarını söyleseler de, herkes rüya görür… Rüyalarınıza kulak vermeniz ve yorumlamanıza yardımcı olmak amacıyla, Zermila olarak bilinçaltını da dikkate alarak yaptığım farklı rüya yorumlarını sizlerle paylaşıyorum.

Zermilanın hazırlamış olduğu rüya yorumları, Youtube Kanalımız ile Eş zamanlı olarak sayfamızda yer alacaktır. Ayrıca İstediğiniz Rüya Yorumlarını Yoruma Yazarak bize iletebilirsiniz.

Zermila’nın Rüya Yorumları 

 

Rüyada Deniz GörmekRüyada Bıçak GörmekRüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan GörmekRüyada Balık GörmekRüyada Altın görmek
Rüyada Bebek GörmekRüyada Yağmur GörmekRüyada Kapı Görmek
Rüyada Silah GörmekRüyada Ayakkabı görmekRüyada Duvar Görmek
Rüyada Kağıt GörmekRüyada Köpek GörmekRüyada Diş Görmek
Rüyada Cüzdan GörmekRüyada Merdiven GörmekRüyada At Görmek
Rüyada Tavuk GörmekRüyada Bisiklet GörmekRüyada Ateş Görmek
Rüyada Sigara GörmekRüyada Nar GörmekRüyada Kedi Görmek
Rüyada Ceviz GörmekRüyada Domates GörmekRüyada Akrep Görmek
Rüyada Ay GörmekRüyada Ayna GörmekRüyada Çıplak Görmek
Rüyada Deprem GörmekRüyada Halı GörmekRüyada işediğini görmek
   

6 Yorum

    1. rüyanızda para kazanmak, size fayda sağlayacak nesneler elde etmeyi, bu illaki bir para değil sizin hayatınıza sizin bir amacınıza hizmet edecek değerli bir şey bulacağınıza işaret edebilir.

  1. öncelikle bu hizmeti verdiğiniz için teşekkür ederim. rüyamda deniz kenarında kumsal üzerinde görüyorum fakat rüyamda kumların içinden yılanlar çıkıyor anlamı nedir acaba…

    1. Yılanın rüyanızda nasıl göründüğüne bağlı olarak, kişisel dönüşüm, içgüdüler, düşmanlar veya şifa ile bağlantılı olup olmadığını belirleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu