Rüya Yorumları

Rüyada Deniz Görmek

Rüyada Deniz görmek ne anlama geliyor yorumlamadan önce , denizsizin hayatınızda ne ifade ediyor, deniz ile ilgili hangi duyguları bastırmışsınız yada deniz denilince sizde hangi duygular canlanıyor? Özellikle bunu netleştirerek yorumlara dikkat etmek gerekir. Size uygun olan yorumu, kendinize göre uyarlamalısınız. Bilinçaltınızın aynadaki yansımalarına, dikkat edin. Şimdi yorumlara başlayalım:

 • Rüyada deniz görmek genel olarak, isteklerinin gerçekleşmesine, mal veya paraya, iş sahibi olmaya, bazen de tehlikeli işlerle meşgul olmaya veya dünyadaki meşguliyetlerinize işaret eder. 
 • Ayrıca, rüyada deniz görmek, rüya gören kişinin duygusal yönünün bilinçaltıyla bağlantılı sembolüdür. Deniz rüyaları, bastırdığınız duygularınızı ya da derinliklerdeki sizi gösteriyor olabilir. Denizin içindekiler veya etrafındakiler, iç dünyanızla ilgili sembollerdir. 
 • Duygusal durumunuzu suyun rengi ve suyun durumu yansıtır.
 • Denizin altında gördüğünüz canlılar ise, rüyanızı daha kolay yorumlamanıza yardımcı olur. 
 • Denizle ilgili rüyalar, aynı zamanda gözünüzden kaçmış bir şeyi görmenizde bir ipucu olabilir. 
 • Rüyada dalgalı deniz görmek, hayatınızın çalkantılı bir döneminde olduğunuzu, dikkatinizi ve duygusal durumunuzu ifade eder. Denizin derin olması, bilinçaltınızın derinliklerini ifade eder. Orada gördüklerinize dikkat edin. 
 • Denize daldığını görmek, istediğiniz bir konuya sizi mutlu edecek şekilde yoğunlaşmak istediğinizi ifade eder, eğer su temizse bu, sorunların üstesinden geldiğiniz ve kendinizi mutlu hissettiğiniz anlamına gelir. Tersine, çamurlu suya daldığını görmek, karşılaştığınız bir engel yüzünden takılıp kalmanız ve endişelenmeniz anlamına gelir. Ya da bir sorunla baş etmeye  çalıştığınızı gösterir.
 • Bir kenardan dingin bir denizi seyretmek ise, manevi olarak huzurlu, rahat ve dengeli bir kişiliğe delalettir. Ayrıca bu rüya kişinin geçmişte yapmış olduğu hatalarından ders çıkarmasına, kendisiyle yüzleşmesine ve doğruyu seçeceğine dair bir işarettir. İzlediğiniz deniz dalgalı ve hırçınsa, yorum da o doğrultuda değişir, iç dünyanızla hesaplaşma zamanıdır.
 • Rüyada deniz suyundan alarak bir kabın içerisinde biriktirdiğini görmek rüya sahibinin çocuğuyla ya da meşguliyetiyle ilgili olarak, emeklerinin ona hayırlı bir şekilde döneceğine işaret eder.
 • Rüyada denizin üzerinde yürüdüğünü görmek, hayatında mucizevi nitelikte değişimlere işarettir. Bu rüya görenin lehine gelişen türden mucizelerdir. Maddi ve manevi yönden zenginleşmeye işarettir. 
 • Denizde yüzmeye çalıştığını görmek, yaşantısında kendi seçimleri sonucunda karşılaştığı zorluklarla mücadele ettiğini ifade eder. Yüzmeyi başarması, zorlukların üstesinden geldiğini ve başarıya ulaşacağını gösterir. Rahatlıkla yüzmek ise, işlerinizde veya spiritüel dünyanızda her şeyin deneyimleriniz neticesinde yolunda gittiğini ifade eder.
 • Deniz suyundan içmek, suyun tadına göre yorumlanır. Tadı hoşunuza gitmişse, para ya da malla ilgili fırsatlar karşınıza çıkabilir. Ya da manevi yönden kendinize bazı kazanımlarınız olacağını gösterir.
 • Denizde boğulduğunu görmek, yaşantınızda ruhsal olarak ya da maddi olarak zor zamanlar geçirmeye, yaşanacak kötü olaylara işarettir. Dikkatli olmalısınız. Bir uyarı olabilir.
 • Denizin köpük köpük olduğunu görmekse, oldukça hayırlıdır, bereketin, rızkın artacağına işarettir.

Diğer rüya yorumları için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu