Rüya Yorumları

Rüyada Diş Görmek

Rüyada Diş görmek ne anlama geliyor yorumlamadan önce , diş sizin hayatınızda ne ifade ediyor, diş ile ilgili hangi duyguları bastırmışsınız yada diş denilince sizde hangi duygular canlanıyor? Özellikle bunu netleştirerek yorumlara dikkat etmek gerekir. Size uygun olan yorumu, kendinize göre uyarlamalısınız. Bilinçaltınızın aynadaki yansımalarına, dikkat edin. Şimdi yorumlara başlayalım:

 • İnsanların rüyalarında en sık gördüğü sembollerden birisi de dişlerdir.
 • Rüyada diş görmek genel olarak sağlık durumunuzla, dış görünüşünüzle, hastalıklarla, olumlu veya olumsuz maddi gelişmelerle, iletişim durumunuzla, aile üyeleri veya akrabalarla ilgili olabilir.
 • Rüyada güzel ve beyaz dişler, bilinçaltınızla bağlantılı olarak istediğiniz başarıya, mutluluğa ve içsel huzura sahip olduğunuzu ya da olacağınızı ifade eder. Maddi olarak yükselişe geçeceğiniz bir dönemde olduğunuza, şansınızın açık olduğuna işarettir.
 • Ancak görülen dişler, kötü ve lekeliyse, tam tersine sıkıcı olaylara, başarısızlığa, maddi sıkıntılara, iletişimle ilgili problemlere işaret eder.
 • Rüyada çürümüş dişiniz olduğunu görmek, içsel olarak sizi yiyip bitiren kötü duygularınıza yada pişmanlıklarınıza işaret edebilir ya da maddi anlamda sizi sıkıntıya sokacak olaylar yaşadığınıza ve gelecekte bunun zararını göreceğinize işarettir. Aynı zamanda iletişim durumunuzu ya da dış görünüşünüzle ilgili bie değişim zamanının geldiğini ifade edebilir.
 • Diş çektirmek, sizi rahatsız eden bir diş ise, sizi rahatsız eden bir durumdan kurtulacağınıza ve rahatlayacağınıza, ancak istemeden bir diş çektirdiğini görmek ise, maddi kayıplar yaşamaya veya bazı can sıkıcı ve istenilmeyen durumların içerisinde kendinizi bulmaya işarettir.
 • Dişlerinizden birisinin çıktığını ya da söktüğünüzü görmek, normal hayatınızda diş problemi yaşamanızla bağlantılı olarak dişlerinize ya da görünüşünüze daha fazla özen göstermeniz gerektiğine işaret edebilir. Ya da sıkıntılı bir dönemde olduğunuza ve o sıkıntıyı gidermek için çeşitli yollar deneyeceğinize işaret olabilir.
 • Dişlerinizin tamamının döküldüğünü görmek, sağlığınızla ilgili kötü gelişmeler yaşamaya ya da üzücü haberler alıp hayatınızda zor bir döneme gireceğinize işarettir.
 • Üst ön dişleriniz baba tarafından erkek akrabalarınızı ya da erkek kardeşinizi ifade eder ve onunla ilgili yorumlanır. Alt dişler ise, anne tarafından ya da kadın akrabalarla ilgilidir.
 • Güzel ön dişler, paranıza para katacağınıza, güzel gelişmeler yaşayacağınıza; ön dişinizin düşmesi ise utanacağınız yada haksız olacağınız bir durum nedeniyle ailevi ilişkilerinizin zarar göreceğine işarettir.
 • Ağzınızda yeni dişler çıktığını görmek, çocuk sahibi olmaya işaret olabilir.
 • Dişinize dolgu ya da herhangi bir işlem yaptırdığınızı görmek ise, harcamalarınıza ya da parasal durumunuza dikkat etmeniz gerektiği yoksa gelecekte parasal olarak sıkıntılı günler yaşayabileceğinize ve çözüm yolları arayacağınıza işarettir. Aynı zamanda iletişimle ilgili sorunlarınıza çözümler arayacağınızı da ifade eder.

Diğer rüya yorumları için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu