Teknoloji Merkezi

Ücretsiz Seyahat Uygulamaları

Mobil uygulamalar , elimizden düşürmediğimiz telefonlarımız sayesinde hayatımıza giren ve hayatımızı çok kolaylaştıran işlevsel uygulamalardır. Bu yazımızda, özellikle ev dışındayken (tatilde, iş amaçlı seyahatlerde ya da başka bir sebeple) kullanabileceğiniz bazı mobil uygulamaların (ihtiyaç durumu gözetilerek 🙂 ) nasıl kullanılacaklarını derledim. Seyahat kullanılan en iyi mobil uygulamalar Umarım faydalı olur…

Kullanışlı mobil uygulamalar ı incelemeye devam edeceğiz, bilginiz olsun…

MOBİL UYGULAMLAR

1- TripAdvisor (Ücretsiz)

İOS veya Android işletim sistemine sahip telefonunuzdan uygulama yükleme paneline gelerek, arama kısmına “TripAdvisor “yazıyoruz ve “Yükle/İndir” butonuna basıyoruz.
Şimdi ayarlarına bakalım, bunun için aşağıdaki görsellerde görülen adımları uyguluyoruz:Bu işlemlerden sonrasında, uygulama telefonumuza yükleniyor.
Şimdi TripAdvisor uygulamasını kısaca tanıyalım:
TripAdvisor, gerçek kişilerin deneyimlerini baz alarak; otel, restoran, eğlence mekanları, kafe, müze gibi yerler hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlıyor.Bulunduğunuz konumda hoşunuza giden mekan için, kalp resmine tıklayarak yorum yazabilir ya da seyahatiniz hakkındaki fikirlerinizi uygulamaya ekleyerek sizin gibi gezginlerle paylaşabilirsiniz. Tabi ki siz de istediğiniz konumdaki herhangi bir mekan hakkında bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Soru cevap kısmında, bir mekan hakkında daha önce sorulmuş soruları inceleyebilir veya siz de soru sorabilirsiniz. Ayrıca bu mekanı ziyaret etmiş olanların fotoğraflarını ve tavsiyelerini gözden geçirebilirsiniz.

TripAdvisor mobil uygulaması sayesinde, birçok mekan hakkında farklı web sitelerinde bulunan fiyatları anında karşılaştırabilir, en uygun olanını kolaylıkla bulup tercih edebilirsiniz…
Tatil veya seyahat sırasında telefonumuzda bulunması gereken mobil uygulamalar ın başında geliyor…

2- Google Translate (Ücretsiz)

Yabancı dil problemi yaşayanlar için geliştirilen ve en çok kullanılan mobil uygulamalar dan biri olan Google Translate, tatilde veya seyahatte en çok kullanılan uygulamalardan biri…
Bu uygulama ile, isterseniz sesli sohbet etkinliğini aktifleştirerek, online olarak karşınızdaki ile sohbet edebilir, kendi dilinize otomatik çeviri yapabilme imkanı bulabilirsiniz.
Bir diğer özelliği ise, bir restoranta gittiniz, menü yabancı bir dilde oluşturulmuş doğal olarak 🙂 Hemen menünün fotoğrafını çekerek, anında çeviri yapabiliyorsunuz.
Çevrimdışı translate özelliğini aktifleştirdiğinizde, internet olmayan durumlarda da çeviri yapmanıza imkan sağlıyor.
Bu uygulama da size tavsiye edeceğim uygulamalardan birisi…

3- Rome2rio (Ücretsiz)

Seyahatimiz sırasında hangi ulaşım aracını kullanmalı?
Uçakla, trenle, otobüsle, gemiyle veya arabayla… Nasıl gidebileceğiniz konusunda Rome2rio size rehberlik edecek bir uygulama.
Belirlediğiniz rotaya ne kadar zamanda ulaşacağınızı, sefer saatlerini, aynı zamanda bu seferlerin ne kadar süreceğini, bu ulaşım için ne kadar ücret ödeyeceğinizi size gösteren bir mobil uygulama.
Özellikle yurt dışı seyahatlerimizde telefonumuzda bulunması gereken uygulamalardan biri bence…4- Pixaloop

Eğer hazır filtrelerden sıkıldıysanız, daha teknik ve animasyon içeren içerikler oluşturmak, instagram veya facebook gibi platformlarda animasyonlarınızı yayınlamak için müthiş bir uygulama…
Mobil Uygulama hakkında biraz detaylardan bahsedelim ;

  • Fotoğrafın istenilen bölgesine animasyon ekleme
  • Fırçaları dondurma ve çözme
  • Gerçek zamanlı animasyon hız kontrolü
  • Kamera özel efektleri
  • Alevler ve yağmur damlaları gibi etkileyici kaplamalar
  • Fotoğrafın istenilen bölgesine animasyon ekleme
  • Sosyal ağlara farklı formatlarda aktarma
  • Yakınlaştırma ve uzaklaştırma

Pixaloop uygulamasının Pro özelliğini satın almanız halinde, daha fazla özellikleri de mevcut tabi… Parayı veren yine düdüğü çalıyor 🙂

Size aşağıdaki resim galerisinden uygulama ile ilgili, ekran görüntüleri ile kısa bir animasyon oluşturdum. Şöyle ki…


5- AroundMe

AroundMe uygulaması; sade ve şık tasarımı, aynı zamanda kolay kullanımı ile konumunuza göre en yakın eczane, banka, bar, petrol istasyonu, hastane, otel, sinema, restoran, süpermarket, tiyatro veya taksi gibi ihtiyacınız olacak tüm yerleri listeleyerek, google haritalarını da kullanarak size istediğiniz yeri tarif ediyor…
Kullanılması kolay bir uygulama… Bir gezginin telefonunda yüklü olması gereken bir mobil uygulama
Uygulama ile ilgili görseller aşağıda mevcut, inceleyebilirsiniz…
6- Maps.me

Maps.me uygulamasının en önemli özelliğinden biri çevrimdışı çalışmasıdır. Bu uygulama sayesinde yurt dışı gezilerinde internet sorunu çekmeden yada internetin çekmediği yerlerde çevrimdışı haritasını kullanarak ulaşmak istediğiniz her yere ulaşabilirsiniz.
Maps.me uygulamasını kullananların kaybolması zor gibi 🙂
Uygulamada nerede-ne yenir özelliğini kullanarak, bulunduğunuz konuma en yakın restoran, kafeterya vb.. yerleri göstererek orada ne yenilebilir gösteriyor.
Ücretsiz Wifi mi arıyorsunuz tıklayın ve size göstersin.
Bulunduğunuz konumda gezilmesi gereken yerleri yakınlık derecesine göre listeliyor.
Uygulama aradığınız yerleri kategorilere ayırarak, sade ve güzel bir kullanım imkanı sunmuş.
Gezginlerin telefonunda olmazsa olmaz bir uygulama…
Aşağıda uygulama ile ilgili görseller mevcut.

Şimdilik bu kadar, mobil uygulamaları incelemeye devam edeceğiz…
Hoşça kalın…

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu